- „Piastowski Szlak Romański", którego obiektem jest kościół św. Idziego w Inowłodzu. Jego najbliższymi ogniwami są m.in. Sulejów i Żarnów. Szlak jest częścią europejskiego szlaku turystycznego, wytyczonego przez relikty średniowiecza. (samochodowy)

 

 

 

Zewnętrzne zwiedzanie zabytku za dnia nie wymaga żadnych zezwoleń. Zarówno plac kościelny jak również stary cmentarzyk wokół kościoła jest zawsze udostępniony zwiedzającym. Natomiast, aby zwiedzić wnętrze kościoła św. Idziego należy (przed podjęciem wspinaczki po kamienistej drodze lub po schodach prowadzących na szczyt wzgórza kościelnego) skontaktować się z opiekunem obiektu.

 

 

Kilka kilometrów od Inowłodza w kierunku do Tomaszowa Mazowieckiego znajduje się piękna lesista miejscowość - Spała. Jej historia zaczyna się w 1884 roku , kiedy to zbudowana tam została letnia rezydencja Cara Aleksandra III.
Pierwszym napotkanym obiektem turystycznym jest znany w całej Europie Centralny Ośrodek Sportu. Jest to bardzo duży kompleks sportowo-rekreacyjny wkomponowany w otaczającą go przyrodę. Ośrodek dostępny jest całorocznie nie tylko dla sportowców. Pełni on także funkcję wypoczynkowo-rekreacyjną. Jego potężna baza hotelowa i zaplecze gastronomiczne, a przede wszystkim wiele obiektów sportowych, gabinetów lekarskich i piękna puszcza spalska stwarzają idealne warunki do rodzinnego wypoczynku.

Inowłódz nie jest dużą miejscowością i zwiedzenie jej na pieszo nie powinno zająć nam więcej niż jeden dzień, ale dla zapewnienia sobie pewnego komfortu proponuję wycieczkę rowerową.