Zwiedzanie Kościoła św. Idziego

Zewnętrzne zwiedzanie zabytku za dnia nie wymaga żadnych zezwoleń. Zarówno plac kościelny jak również stary cmentarzyk wokół kościoła jest zawsze udostępniony zwiedzającym. Natomiast, aby zwiedzić wnętrze kościoła św. Idziego należy (przed podjęciem wspinaczki po kamienistej drodze lub po schodach prowadzących na szczyt wzgórza kościelnego) skontaktować się z opiekunem obiektu.

Posiada on bowiem klucz od drzwi wejściowych do kościoła. Opiekun, który, pełni jednocześnie parafialną funkcję Kościelnego. 

W trakcie zwiedzania wnętrza kościółka należy skorzystać z okazji i wspiąć się na szczyt wieży kościelnej, z której roztacza się przepiękny widok na okolicę Inowłodza. We wnętrzu zabytku można także obejrzeć zbiór elementów uzbrojenia z czasów Władysława Hermana oraz wiele oryginalnych elementów tej budowli, które zostały przez konserwatorów zabytku zachowane od zatracenia.

Przed i po zwiedzeniu zabytku można odpocząć na placach przedkościelnych podziwiając rozciągające się wokół przepiękne widoki.
Całkowity czas potrzebny do spokojnej pieszej wycieczki z Inowłodza i zwiedzenia obiektu w raz z jego otoczeniem to ok. półtorej godziny. Wszystkim radzimy, aby koniecznie zabrać ze sobą aparaty fotograficzne lub inny sprzęt wideo, ponieważ zarówno sam kościół jak i jego otoczenie są wdzięcznymi obiektami do fotografowania lub wideo-filmowania. 

Obok przedstawiamy małą galerię fotograficzną przedstawiającą wnętrza kościoła. Stanowi ona jedynie próbkę tego co można w nim zobaczyć i dotknąć. Zapraszamy wszystkich do zwiedzenia.

a5
Drzwi wejściowe

a6
Tablica na drzwiach

a7
Ołtarz główny

a8
Wnętrze kościoła

a9

Wnętrze kościoła -Chór

a10

Górne sklepienie

a11
Widok na chór

a12
Kościół stan w 1936r.

a13

Widok z 1936 roku

a14

Informator z 1936 roku

a15

Informator z 1936 roku

a16
Zachrystia

a17

Oryginalne fragm. budowli

a18

Oryginalne fragm. budowli

a19

Oryginalne fragm. budowli

a20

Groty włóczni

a21

Widok z Chóru

a22

Organy kościelne

Drukuj